O projektu

Projekt Kam po vysoké byl vytvořen pro absolventy vysokých škol, rozmýšlející se, na jakém místě se po dokončení studia usadit. Kam po vysoké proto nabízí srovnání několika vybraných měst České republiky, které absolventům poskytne přehledné informace o kvalitě života, životních nákladech, možnostech práce i příležitostech k relaxaci a zábavě apod. Celkové hodnocení vybraných měst bylo provedeno na základě několika klíčových faktorů.

Pro zpracování projektu byly využity veřejně přístupné zdroje, které byly následně použity pro udělení hodnocení na bodové škále. Tato bodová škála musela být následně optimalizována v závislosti na výsledcích jiných měst, aby nedocházelo k ovlivnění ukazatelů extrémními hodnotami. Při výpočtech bylo také využito váženého aritmetického průměru, a to z důvodu, že některé ukazatele mají rozdílnou váhu pro celkové hodnocení daného města. Některé hodnoty jsou absolutní, jiné však vyjadřují míru a jedná se tedy o poměrové ukazatele.

Ukazatele budeme nadále optimalizovat a budeme se také snažit využívat dalších externích zdrojů, aby hodnoty ukazatelů byly co nejobjektivnější.

Popis, co jednotlivé hodnoty vyjadřují, můžete nalézt po najetí myši na název ukazatele.

V případě zájmu o podílení se na tomto projektu nás prosím kontaktujte.

Odběr novinek

Vaše osobní údaje (e-mail a jméno) budeme zpracovávat pouze za účelem zasílání newsletterů, a to v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním a zpracováním osobních údajů můžete kdykoli odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé kampani.